Actualitate

Umilință: în Ungaria s-a auzit din nou Imnul României

David Popovici, la doar 17 ani, a câștigat a doua medalie la Campionatele Mondiale de natație, în finala probei de 100 de metri liber, considerată regina înotului! 47.58 a fost timpul scos de fenomenul sportului românesc!

Marius Lulea, vicepreședintele AUR, consideră că anularea PUG-ului Bucureștiului sperie investitorii străini: mai bine investesc în deșert decât în România

Începând cu 19:22, David a intrat în bazin pentru ultima sa cursă de la aceste Campionate Mondiale. Pe culoarul al 4-lea, cel al favoritului, David a pornit bine și reușit un finiș excepțional, întrecându-i în ultimele clipe pe francezul Maxime Grousset (47.64 – 23 de ani) și pe canadianul Liendo Edward (47.71 – 19 ani).

David a oprit cronometrul la 47.58 secunde, mărind ritmul exact când conta, pe final, în ultimele clipe!

Dacă doriți să susțineți acest proiect media independent acum o puteți face. Apăsați aici.