
George Simion și partidul AUR au spus încă de la început ca piața din România nu poate fi una liberă deoarece există producători mulți de stat și aproape deloc privați.
De asemenea românii sunt săraci și nu pot concura cu europenii când este vorba despre prețuri, din moment ce salariile sunt cu mult mai mici.
De asemenea România este plină de speculatori. Ei cumpăra ieftin și vând scump.
Ciucă începe să susțină soluția AUR în energie: reglementare prin plafonare. Acest mesaj a fost dat astăzi. Ciucă nu a dorit să pronunțe cuvântul reglementare, de rușine să recunoască că habar nu au de făcut. Nicolae Ciucă a spus că dorește plafonare, păi asta era reglementarea.
În cele din urmă se va ajunge la soluția AUR iar PSD și PNL arată ca niște amatori în fața soluțiilor propuse de cel mai nou partid din România.