Actualitate

Nu e nici un derapaj. O parte din cetățeni consideră că Uniunea începe să aibă un caracter dictatorial, nazist, că impune cu forța

Am văzut marii jurnaliști cum la comandă au început să vorbească despre steagul Uniunii Europene peste care a fost desenată de un protestatar zvastica nazistă.

Cică acest lucru ar arătă că AUR este un partid fascisct și extremist.

Realitatea este tocmai invers. Cetățeanul prezent la manifestația de la parlament din 21 decembrie a desenat zvastica pe steag deoarece el crede că Europa începe să semene cu imperiul nazist și nu pentru că el este un fan al nazismului. Mesajul a fost prezentat de presa sistemului exact invers față de cum a fost el real.

Românii sunt nemulțumiți că țara a ajuns o colonie ocupată de așa-zisele puteri ale Europei. Germania dictează tuturor ce au de făcut și cum să facă , se comportă precum un ocupant și nu precum un partener.

Nu doar în România ci în tot estul Europei statele se simt ca și cum ar fi ocupate. Germania și Franța dictează tuturor doar în interesul lor și acest lucru nu este deloc bun.

Back to top button