Actualitate

La USR se conduce prin rotație: vine și Drulă timp de 3 luni. Următorul

Cătălin Drulă este lansat deja ca fiind numele viitorului fost președinte al USR.

Drulă pornește deja cu un mare handicap ce îl face neprezidențiabil: în declarația sa de avere a apărut o valoare financiară impresionantă. În mod normal ANI ar trebui să se autosesizeze.

Dacian Cioloș a abdicat după ce și-a dat seama că în funcția de președinte trebuie să muncești, să știi și să deții aptitudini. În fruntea USR trebuie să ai o mână de fier, acum toți au opinii și vor funcții. Democrația de partid este greșit înțeleasă.

Dacian Cioloș este mulțumit de funcția deținută, el se vrea europarlamentar, din centrul Europei vezi cu ochi mai buni politica și cu mai mulți bani în conturi.

La USR este dificil să ții în frâu dezbinarea. Acolo sunt multe persoane care vor să fie șefi și deja există baroni locali. Bătălia pentru români nu mai există, acum toată lumea se bate pentru putere, funcții și bani.

Cătălin Drulă este fiul lui Gheorghe Drulă. Începând din 1995, acesta este numărul doi în firma Felix Telekom, secondându-l pe Traian Mihu. Firma Felix Telekom este controlată de generalul SIE în rezervă Teodor Ilieş și a fost înfiinţată în 1 aprilie 1992.

Până în 2015, Traian Mihu era director general, iar Gheorghe Drulă director adjunct. După 2015, Traian Mihu este administrator, iar Gheorghe Drulă consilierul administratorului, a dezvăluit Flux 24.

Back to top button